18 Grudzień 2017    |    Laura, Bogusław, Gracjan

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne

 Trwa nabór gospodarstw do organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a na szczeblu wojewódzkim organizowany jest on przez Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. W ramach konkursu promowane będą rozwiązania zmierzające do wzrostu produkcji i sprzedaży produktów rolnictwa ekologicznego, jak też mające na celu wprowadzenie rozwiązań przyjaznych środowisku.


Konkurs jest przeprowadzony na terenie całego kraju, a gospodarstwa będą oceniane w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Gospodarstwo może być zgłoszone tylko w jednej kategorii i musi posiadać aktualny certyfikat rolnictwa ekologicznego, którego kopie należy dołączyć do zgłoszenia.

Rolnik nie może być również laureatem na poziomie wojewódzkim w poprzedniej edycji konkursu w tej samej kategorii.

Zwycięzca konkursu w danej kategorii w danym województwie zgłaszany jest przez wojewódzką komisję konkursową do etapu krajowego.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach(Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie) lub składać w siedzibach Powiatowych Zespołów Doradczych w terminie do 20 sierpnia 2017 roku.

Więcej informacji na temat konkursu:

Do pobrania:
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia