21 Luty 2018    |    Eleonora, Feliks, Kiejstus

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Szansa rozwoju chowu bydła mięsnego i opasowego w naszym województwie


Cel operacji

Chów i hodowla bydła mięsnego to kierunek produkcji rolniczej, który cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem wśród rolników. Z uwagi na rosnące ceny żywca wołowego produkcja wołowiny staje się coraz bardziej opłacalna. Ten kierunek produkcji staje się też alternatywą dla rolników rezygnujących z produkcji mleka a posiadających duży areał niewykorzystanej bazy paszowej w postaci trwałych użytków zielonych.

Celem operacji jest przekazanie hodowcom wiedzy dzięki, której będą mogli poprawić rentowność swoich gospodarstwach oraz jakość wytwarzanego produktu. Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję poszerzenia swoją wiedzę z zakresu żywienia, systemów utrzymania oraz genetyki bydła mięsnego i opasowego, a także wykorzystania nowoczesnych technologii chowu tych zwierząt.

Informacja dla uczestników

Termin szkolenia: 27-28 października 2017 roku

Miejsce szkolenia: Ogólnokrajowa Spółdzielni Turystycznej "GROMADA" w Busku Zdrój (ul. Waryńskiego 10)

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. Realizacja operacji obejmuje organizację jednodniowego szkolenia wraz z wyjazdem studyjnym do dwóch gospodarstw zajmujących się chowem bydła mięsnego i opasowego. W ramach szkolenia nieodpłatnie uczestnikom zapewnione zostaną: nocleg, wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz transport w czasie wyjazdu studyjnego w drugim dniu szkolenia.

Dojazd uczestników do miejsca szkolenia na własny koszt.

W sprawie udziału w szkoleniu prosimy kontaktować się z:

Do pobrania:
Program szkolenia