24 Luty 2018    |    Maciej, Bogusz, Modest

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Patronat Klubu 4H z Modliszewic nad najmłodszymi kolegami

Klubowicze 4H z Modliszewic od lat dbają o to, aby ich najmłodsi koledzy z oddziału przedszkolnego czuli się bezpiecznie i z uśmiechem wchodzili w szkolne progi każdego ranka. Aby tak było sprawują nad nimi opiekę, pomagają, gdy jest taka potrzeba, jak również organizują im czas na przerwach szkolnych. Były już akcje mikołajkowych prezentów, czytania książek, zakładania ogródka szkolnego, witania wiosny i wiele innych. Tym razem klubowicze postanowili przenieść dzieci, w świat pacynek i bajek, przygotowując dla nich przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Bajka, którą mamy wrażenie, że zna każde dziecko ukazana została w ciekawej aranżacji, a co za tym idzie skupiła uwagę nawet nauczycieli.

 

Wszyscy bardzo spontanicznie reagowali na opowieść, a ta forma przekazu jak zwykle zapada najbardziej w pamięci. Bajka podobała się dzieciom bardzo, było wiele oklasków i próśb o kolejne spektakle. Klubowicze z nieukrywaną satysfakcją zapewnili, ze to nie koniec ich działań. Obecnie zaangażowali się w akcję  sprzedaży kartek dobroczynnych, której zakup wspiera program leczenia i rehabilitacji chorych i niepełnosprawnych dzieci, podopiecznych STOWARZYSZENIA SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”). Klubowicze spotkali się również z Wojewódzkim Koordynatorem Klubów 4H Renatą Gos.


Na spotkaniu przedstawili swoje dalsze plany działań oraz podsumowali swoją pracę w tym roku szkolnym. 

Renata Gos podziękowała za udział w dotychczasowych konkursach ekologicznych tj. „Na ratunek pszczołom”, „Budowa hoteli dla pszczół i owadów zapylających”, „Eko-bocian” i przekazała nagrody książkowe osobom, które najbardziej wyróżniły się zaangażowaniem na rzecz Klubu 4H.

Nagrody otrzymały: Karolina Kowalczyk (kl. IV), Wiktoria Wiaderna, Patrycja Szmit i Marysia Sękowska (kl. V).

 

Edyta Florczyńska