19 Luty 2018    |    Arnold, Konrad, Marceli

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

VI Gminna Biesiada profilaktyczna Klubów 4H Gminy Krasocin

29 kwietnia br. biesiadowaliśmy w Szkole Podstawowej w Mieczynie już po raz VI, tym razem pod hasłem „Zdrowo żyć = pięknie żyć”. Na spotkanie przybyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, którzy na co dzień wspomagają działalność Klubów Edukacyjnych 4H.

Wśród przybyłych znaleźli się: Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński, Wojewódzki Koordynator Klubów 4H Renata Gos, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowe – mł. asp. Rafał Sędek i mł. asp. Rafał Tomczyk, Starszy Specjalista Dorota Świeboda z Placówki Terenowej KRUS we Włoszczowie, Kierownik Robert Jurek, P. Agnieszka Siwek, Joanna Stefańczyk z Powiatowego Zespołu Doradczego ŚODR we Włoszczowie, Kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Krasocinie Irena Kuśmierczyk, Doktor Wanda Herczyńska, Pielęgniarka Maria Kuśmierczyk, rodzice, strażacy, Pan Sołtys S. Podstawka, a także liczni mieszkańcy.

W biesiadny klimat wprowadził wszystkich Klub 4H Orliki ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Wskazali wszystkim proste, bezpieczne piękne drogi życia bez nałogów, narkotyków i picia alkoholu. Klub Mała Gwiazda z Czostkowa prowadzony przez A. Lechowicz sztuką „Wyloguj się do życia” edukował w temacie bezpiecznego poruszania się po internecie. Dalej na ludową, wesołą nutę kontynuowali temat klubowicze Olszynki z Oleszna pod opieką M. Kamińskiej i A. Kowalczyka. Bukowianie z Bukowej pod okiem A. Banaś poprzez inscenizacje i taniec udowodnili wszystkim, że w zdrowym ciele zdrowy duch. O tym, że ruch to zdrowie, dobrą zabawą udowodnili klubowicze Jarzębinki z Ciesiel pracujący z Panią B. Stańczyk. Występy artystyczne zakończyła grupa taneczna Groszki z Krasocina pod okiem Pani M. Łata i M Knap przesłaniem „…skaczemy jak sprężynki bo zjadamy witaminki”.

Po tej części biesiady podziękowano wszystkim artystom zachęcając do dalszego rozwijania swoich ukrytych talentów, pasji i wręczono pamiątkowe statuetki. Pamiątkami uhonorowano także wszystkich gości, bez których impreza praktycznie by nie zaistniała. Dalece wyedukowane towarzystwo Dyrektor M. Klimczyk Karpińska zaprosiła na delektowanie się zdrowymi, smacznymi kąskami. W miłej, życzliwej, wesołej atmosferze był to czas na integrację, zawieranie nowych znajomości przez dzieci i młodzież z różnych klubów 4H. Kończąc biesiadowanie składamy serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom. Szczególne słowa kierujemy do Dyrektor M. Klimczyk Karpińskiej, Koordynator Wojewódzkich Klubów 4H Renaty Gos za wszelkie wsparcie i pomoc w prowadzonych działaniach. Zapraszamy na kolejne biesiadowanie.

Lidia Siwek

Galeria: