19 Luty 2018    |    Arnold, Konrad, Marceli

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Niezapomniana wycieczka klubowiczów z Krasocina do Trójmiasta

Niezapomniana wycieczka klubowiczów z Krasocina do Trójmiasta Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasocinie zrzeszeni w klubach 4H „Kraski” i „Groszki” drugi weekend czerwca spędzili w Trójmieście. Dla większości dzieci był to pierwszy dłuższy wyjazd z domu i pierwsza wizyta nad morzem. Wycieczka rozpoczęła się o 3 w nocy z czwartku na piątek. Po siedmiogodzinnej jeździe i porannym posiłku grupa dotarła do Gdańska. Pierwszym punktem wycieczki było Westerplatte, symbol polskiej odwagi, honoru i patriotyzmu, gdzie 76 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa.

 
Obok cmentarza i ruin koszar dzieci wysłuchały opowieści o bohaterskiej obronie tego skrawka Polski, a ze wzgórza obejrzały panoramę Gdańska. Następnym etapem był spacer po Długim Targu, na którym uczniowie widziały fontannę Neptuna, Ratusz, Dwór Artusa, Żuraw i Spichlerz. W godzinach popołudniowych wycieczkowicze posilili się pizzą. Tego dnia uczniowie wysłuchali jeszcze koncertu organowego w katedrze w Gdańsku – Oliwie, przeszli gdańskie molo oraz podziwiali panoramę miasta z kabin 60-metrowego koła widokowego.

Drugiego dnia, po śniadaniu przygotowanym przez opiekunki, grupa wróciła na gdańskie Stare Miasto. Tym razem celem była Bazylika Mariacka, największy ceglany kościół na świecie. Wnętrze świątyni może pomieścić 25 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż mieszka w naszej gminie! Najodważniejsi weszli po 410 stopniach na wieżę ze szczytu, której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Bałtyk, Gdańsk, Żuławy i Gdynię. Następnie dzieci przepłynęły promem na wyspę Ołowianka, gdzie zwiedzili „Sołdka” – pierwszy powojenny polski statek towarowy. Kolejny raz panoramę Gdańska wycieczkowicze obejrzeli podczas obiadu, który zjedli w restauracji na 16 piętrze wieżowca. Po obiedzie klubowicze pojechali do Gdyni. Tu odbyli rejs statkiem po porcie i wykapali się w morzu. Dzień zakończył się zawodami sportowymi, zabawami i grillem do późnych godzin wieczornych.

Trzeciego dnia wycieczka wróciła do Gdyni. Tym razem dzieci zwiedziły okręt wojenny ORP „Błyskawica”, żaglowiec „Dar Pomorza” oraz Oceanarium, w którym największym zainteresowaniem cieszyły się płaszczki i piranie. Po zakupie pamiątek i zjedzeniu obiadu grupa pojechała do Sopotu. Na słynnym molo małe „Kraski” i „Groszki” zjadły lody i wypoczęły przed długą podróżą do domu. W Krasocinie stęsknione mamy zobaczył swoje pociechy długo po północy.

Wyjazd do Trójmiasta sprawił dzieciom wielką przyjemność. Nieustannie uśmiechnięte buzie wynagrodziły opiekunom trud zorganizowania wycieczki, która doszła do skutku dzięki sponsorom. Darczyńcy pokryli cały koszt przejazdu do Gdańska i z powrotem, za co klubowicze z 4H składają im serdeczne podziękowanie.

Liderki klubów: Małgorzata Łata, Małgorzata Knap
Galeria: