19 Luty 2018    |    Arnold, Konrad, Marceli

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

O historii narodzin Jezusa w wykonaniu klubów 4H Groszki i Kraski

O historii narodzin Jezusa w wykonaniu klubów 4H Groszki i Kraski16 grudnia 2015 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Krasocinie odbyła się niecodzienna uroczystość. Uczniowie z klubów edukacyjnych 4H Groszki i Kraski oraz chór szkolny pod kierunkiem Małgorzaty Knap, Małgorzaty Łata i Jolanty Pietrali przygotowali „Wieczór kolęd”. Na tą uroczystość przybyli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło wójta gminy Krasocin Ireneusza Gliścińskiego z małżonką, kierownika ZPO Krasocin Ireny Kuśmierczyk, dyrektorów szkoły: Krzysztofa Jasiowskiego i Stanisława Dumina, nauczycieli, rodziców oraz mieszkańców gminy Krasocin.


Wszyscy goście obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą wydarzenia z ostatnich 3 lat z życia klubów. Wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci, które zaprezentowały własną interpretację historii narodzin Jezusa. Na scenie wystąpiło 67 dzieci. Wcieliły się one w role świętej rodziny, pięknych aniołów, które zstąpiły tego dnia na ziemię, pastuszków oraz dzieci w strojach regionalnych. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Występ został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Wszystkich zaproszono do wspólnego kolędowania. Piękny wystrój sali dopełniła 2-metrowa choinka z szyszek, wykonana przez uczniów po kierunkiem pana Przemysława Paula, a ozdobiona piernikami i suszonymi owocami przygotowanymi przez kluby 4H.

Wójt gminy Krasocin oraz dyrektor szkoły złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz obdarowali młodych aktorów słodkimi łakociami. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze. Na zakończenie przedstawienia cała widownia została obdarowana upominkami wykonanymi własnoręcznie przez kluby 4H. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy byli sponsorami i przygotowali poczęstunek dla dzieci oraz zaproszonych gości, a szczególności paniom Anecie Wdowiak, Monice Stanik, Izabeli Szklarz, Agnieszce Olczyk.

Liderki: Małgorzata Łata, Małgorzata Knap

Galeria: