18 Luty 2018    |    Konstancja, Maksym, Bernadeta

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Ekolodzy poznali Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

Ekolodzy poznali Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskichByła to już 5. edycja Targów Ekologia dla Rodziny ECOFAMILY. Tegorocznie odbyły się one w dniach 30-31 stycznia 2016 roku, a ich gospodarzem tradycyjnie były Targi Kielce. Na targach znaleźć można było najróżniejsze produkty związane z szeroko rozumianą ekologią, między innymi ekologiczną żywność, odzież, kosmetyki, zabawki, biżuterię, preparaty zdrowotne, zioła i wiele innych. Nie zabrakło również produktów tradycyjnych oraz wyrobów regionalnych. Nowością zarówno dla wystawców jak i zwiedzających była możliwość zaznajomienia się z Siecią na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).


Sieć na rzecz innowacji to dla większości rolników, ekologów, właścicieli firm i przedsiębiorców rzecz zupełnie nowa. Jak przekonali się nasi brokerzy, samo słowo „innowacja” wystarczyło, aby część wystawców zainteresowała się SIR-em. Wszyscy dopytywali się czym właściwie jest innowacja, jak będzie ona wspierana, czym jest sama Sieć na rzecz innowacji i jak można stać się jej członkiem, a także możliwościami wprowadzania rozwiązań innowacyjnych we własnych gospodarstwach i firmach. Znaczna część naszych rozmówców już podczas konwersacji zadeklarowała się do zostania partnerem SIR-u. Dużo osób wyraziło również chęć uczestnictwa w spotkaniach i szkoleniach dotyczących innowacji.


Cieszy nas tak duże zainteresowanie innowacyjnością wśród ekologów. Nasza obecność na tych targach zaowocowała nawiązaniem wielu nowych kontaktów, a także pokazała, że stoisko SIR powinno znaleźć się również w przyszłości na wystawach tego typu.


Michał Kowalczyk
Broker innowacji

Galeria: