21 Luty 2018    |    Eleonora, Feliks, Kiejstus

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Wystawa gołębi rasowych i drobnego inwentarza w Kielcach

Wystawa gołębi rasowych i drobnego inwentarza w KielcachW dniach 30-31 stycznia 2016 roku podczas tegorocznych targów EcoFamily w Kielcach odbyła się Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza. Okazała się ona sukcesem, gdyż odwiedziło ją ponad 6000 zwiedzających, a w trakcie jej trwania podziwiać można było blisko 6100 gołębi, a ponadto 530 okazów drobiu ozdobnego i około 200 królików, które do Kielc przywiozło 537 hodowców z Polski oraz Ukrainy. Nie zabrakło również innych atrakcji.  

 Wśród prezentowanych gołębi można było podziwiać takie rasy jak loczek, king, karier, gil, pawik indyjski, perukarz, mewka polska, wszelkie odmiany garłacza, ryś polski, murzyn polski, sroka krakowska i wiele innych. Równie ciekawie prezentowały się okazy drobiu ozdobnego jak czubatka polska, czy koguty rasy karzełek polski.

Podczas targów nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych zwiedzających, dla których przygotowano pokazy skoków przez przeszkody w wykonaniu królików trenowanych przez Mistrzów Europy z Czech oraz pokaz znikających gołębi w wykonaniu „Magicznych gołębi Johny’ego”. Pierwszy dzień targów zakończył się uroczystą galą w sali kongresowej Omega Targów Kielce. W trakcie gali, z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, wręczone zostały wyróżnienia dla zasłużonych członków i działaczy.

Rafał Sieroń

Galeria:

Zdjęcia: Rafał Sieroń