19 Luty 2018    |    Arnold, Konrad, Marceli

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

XVI Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz XIX Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu

XVI Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz XIX Międzynarodowe Targi Ferma Świń i DrobiuW dniach 19-21 lutego w łódzkiej Hali EXPO i MOSiR odbyły się XVI Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz XIX Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu. W tym roku w Łodzi wystawiło się ponad 250 firm, zarówno z kraju jak i zagranicy, prezentując bogatą ofertę wyposażenia i produktów niezbędnych w chowie i hodowli zwierząt gospodarskich. Na stoiskach można było spotkać producentów pasz, leków, preparatów weterynaryjnych, wyposażenia budynków inwentarskich, a także różnego rodzaju maszyn rolniczych.


Wśród nowości wyróżnionych przez komisję konkursową złotym medalem targów znalazł się m.in. rękaw wentylacyjny wykorzystywany w systemie punktowej wentylacji budynków inwentarskich, sterowniki mikroklimatu, ultrasonograf do natychmiastowego wykrywania ciąży u zwierząt hodowlanych, system ciągłego zapobiegania powstawania biofilmu i usuwania patogenów z instalacji wodnej oraz rozrzutnik obornika z regulowanym zakresem i kierunkiem rozrzutu materiału.

Podczas targów odbył się również cykl konferencji naukowo-technicznych (Forum hodowli bydła – produkcji mleka i żywca wołowego, Forum hodowli trzody chlewnej oraz Forum hodowli drobiu) w ramach, których przeprowadzono 53 wykłady oraz 4 debaty poświęcone aktualnym problemom rolnictwa. Wśród wykładowców przewinęły się nazwiska tak wybitnych naukowców i praktyków jak prof. Zygmunt Kowalski, prof. Jan Twardoń, prof. Zygmunt Pejsak i prof. Joanna Sobczak.

Grażyna Bukowska

Galeria: