24 Luty 2018    |    Maciej, Bogusz, Modest

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Prezentowali najnowsze wyniki badań naukowych dla rolnictwa ekologicznego

Rolnictwo EkologiczneW ostatnich latach praktyka rolnicza znacznie oddaliła się od dostępnych rozwiązań opracowywanych w ramach badań naukowych przez uczelnie badawcze i inne jednostki naukowe. Aby zmienić ten stan w dniach 8-9 marca 2016 r. w siedzibie oddziału CDR w Radomiu odbyła się konferencja pt. „Wyniki badań naukowych umożliwiających wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w gospodarstwie ekologicznym”. Na spotkaniu prezentowano wyniki badań zrealizowanych przez jednostki naukowe w 2015 roku w zakresie rolnictwa ekologicznego oraz przetwórstwa surowców ekologicznych. 


Przypominamy, że wyniki badań naukowych bardzo często można wykorzystywać w praktyce. Dlatego zachęcamy wszystkich rolników i doradców do śledzenia wyników badań, które publikowane są na stronach instytutów i uczelni rolniczych. Jeśli chodzi o rolnictwo ekologiczne znaleźć można je również na stronie internetowej MRiRW pod adresem: 

http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Rolnictwo-ekologiczne/Badania-w-rolnictwie-ekologicznym/Wykaz-tematow-badawczych-z-zakresu-rolnictwa-ekologicznego-realizowanych-w-latach-2004-2015/Wykaz-tematow-badawczych-i-streszczenie-wynikow-badan-z-zakresu-rolnictwa-ekologicznego-realizowanych-w-2015-roku


Galeria z konferencji: