24 Luty 2018    |    Maciej, Bogusz, Modest

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Błąd
 • insufficient image data in file `/home/sodr/ftp/www/cms1.5/jupgrade/images/stories/4H/Z_Zycia/2016/Smerfy-nauczyciele_dzieciom/preview/150x110/DSC_1031.JPG' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Smerfy-nauczyciele dzieciom

insufficient image data in file `/home/sodr/ftp/www/cms1.5/jupgrade/images/stories/4H/Z_Zycia/2016/Smerfy-nauczyciele_dzieciom/preview/150x110/DSC_1031.JPG' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Smerfy-nauczyciele dzieciom8 grudnia 2015 roku nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Krasocinie postanowili sprawić swoim uczniom niespodziankę i przygotowali humorystyczne przedstawienie pt. „Smerfy-nauczyciele dzieciom”. To już trzecia edycja Mikołajek dla uczniów przygotowana przez ich wychowawców. Dzień Świętego Mikołaja to czas kiedy nauczyciele mogą pokazać się przed uczniami z innej strony, luźniejszej, śmieszniejszej bez obaw, że stracą ich szacunek.


Do przedstawienia każdy z nich podszedł z należytą powagą. Próby trwały tygodniami, jednak było warto, ponieważ efekt końcowy wyglądał bardzo profesjonalnie. Scenografia, kostiumy, a przede wszystkim gra aktorska wzbudziły w uczniach ogromny podziw i dumę ze swoich belfrów – aktorów. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Aktorzy spotykali się po zajęciach i w weekendy. Każda z postaci została dopracowana.

Obsada składała się z aktorów – nauczycieli, którzy mimo licznych obowiązków zawodowych i prywatnych, chętnie zaangażowali się w organizację spektaklu: Alina Arczewska, Marzena Pyka, Monika Jamróz-Ziętal, Aleksandra Wdowiak, Elżbieta Świerczewska -Bała, ksiądz Michał Krężel, Agnieszka Włodarska, Beata Bartosik, Barbara Drzewiecka, Paweł Klimczyk, Iwona Olczyk.

Niby zwykła, standardowa i chyba każdemu znana bajka „Smerfy”, ale każda jej interpretacja jest wyjątkowa. Nie inaczej było i tym razem. Laluś, Pracuś, Maruda, Ważniak, Papa Smurf, Gargamel, Hogata, Smerfetka,Matka Natura Śpioch i narrator wszystkie te postaci grane przez Nauczycieli nie pozwoliły licznie zgromadzonej publiczności na nudę. Główny wątek dotyczył ochrony przyrody i walki dobra ze złem.Każde dziecko, rodzic i zaproszeni goście poczęstowani zostali piernikami upieczonymi przez uczniów. Przedstawieniu przyświecał również cel pomocy chorym dzieciom, tym razem Kacperkowi Cierpica, dla którego prowadzona była kwesta pieniężna podczas przedstawienia.


Galeria:
{gallery}4H/Z_Zycia/2016/Smerfy-nauczyciele_dzieciom{/gallery}