24 Luty 2018    |    Maciej, Bogusz, Modest

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Błąd
 • insufficient image data in file `/home/sodr/ftp/www/cms1.5/jupgrade/images/stories/4H/Z_Zycia/2016/Tak_zwiedzalismy_Tychy/preview/150x110/01.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Tak zwiedzaliśmy Tychy

insufficient image data in file `/home/sodr/ftp/www/cms1.5/jupgrade/images/stories/4H/Z_Zycia/2016/Tak_zwiedzalismy_Tychy/preview/150x110/01.jpg' @ error/jpeg.c/ReadJPEGImage/1039

Tak zwiedzaliśmy Tychy10 lutego br. młodzież ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Busku-Zdroju wybrała się na wycieczkę do Tych. Jej organizatorem byli liderzy Klubu 4H „Ponidzie”. Głównymi punktami programu były fabryka Fiat Chrysler Automobiles oraz Tyskie Muzeum Piwowarstwa, które na mapie Górnego Śląska mają duże znaczenie historyczne i strategiczne. W tym dniu pogoda nie była zachęcająca do podróży, padał deszcz, ale chęć zobaczenia produkcji fiata była tak duża, że nie przeszkodziła oczekującym na duże wrażenia uczniom.


Tuż przed 12.00 grupa zwiedzających była już na hali produkcyjnej Fiata. Uczniowie mieli okazję nie tylko zwiedzić hale montażowe samochodów, czy zapoznanie się z procesem produkcji. Oglądali również ekspozycję wszystkich modeli oferowanych przez grupę Fiata, a więc modele osobowe Fiata, Alfy Romeo, Lancie a nawet Maserati z kierownicą po prawej i lewej stronie. Młodzież stwierdziła, że oglądanie poszczególnych etapów produkcji Fiata 500 oraz Lancii Ypsilon, dwóch miejskich samochodów małolitrażowych, było fantastycznym przeżyciem, a dla fanów motoryzacji niesamowitym wrażeniem.

Następnym obiektem zwiedzania było Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Tu uczniowie poznali liczne eksponaty dotyczące historii Tyskiego Browaru Książęcych. W oryginalnym wnętrzu dawnej kaplicy obejrzeli kolekcje kufli, beczek, butelek, maszyn i narzędzi związanych z piwowarstwem. Bardzo interesujący był także trójwymiarowy film fabularyzowany, który przeniósł zwiedzających do czasów pierwszych tyskich piwowarów. Następnie młodzież udała się do Browarium, gdzie poznała poszczególne etapy produkcji piwa.

Na koniec wycieczki młodzież udała się na gorący posiłek i mimo złej pogody (a padał dla odmiany śnieg), panowała pozytywna aura, wspaniałe przeżycia i niezapomniane wrażenia.

Liderzy Klubu 4H „Ponidzie”
Barbara Stasik
Marcin Kilijanek

Galeria:

{gallery}4H/Z_Zycia/2016/Tak_zwiedzalismy_Tychy{/gallery}