21 Luty 2018    |    Eleonora, Feliks, Kiejstus

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Szansa na umorzenie kar za przekroczenie kwot mlecznych za sezon 2014/2015

Szansa na umorzenie kar za przekroczenie kwot mlecznych za sezon 2014/201519 maja br. resort rolnictwa podał, iż Rada Ministrów podjęła uchwały w sprawie ustanowienia programu pomocy producentom mleka oraz w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej programu pomocy producentom mleka. Pomoc dla wielu rolników jest konieczna ze względu na drastyczny spadek cen skupu mleka. Uchwała zakłada, że program ma zacząć działać od 1 sierpnia 2016 r. Pomoc jest skierowana dla producentów mleka, którzy muszą wnieść opłatę za przekroczenie kwot indywidualnych w sezonie 2014/2015.


Według założeń program będzie polegał na umorzeniu w całości lub części opłat za przekroczenie kwot indywidualnych. Rolnik będzie musiał skierować wniosek o umorzenie opłaty do ministra rolnictwa, przedstawiając swoją sytuację materialną.

„Proponowana pomoc dla rolników wyniesie maksymalnie 395 mln zł. Pomoc będzie dotyczyła całkowitego lub częściowego umorzenia II i III raty opłaty tylko dla tych rolników, którzy uiścili I ratę opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku 2014/2015” – zapowiada ministerstwo.

Artur Płyta
Dział Systemów Produkcji Rolnej, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa