22 Luty 2018    |    Marta, Małgorzata, Piotr

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

To i owo na ludowo

To i owo na ludowoW niedzielę 5 czerwca 2016 roku na placu przy Urzędzie Gminy w Skarżysku Kościelnym odbyły się VIII prezentacje kapel i zespołów ludowych z powiatu skarżyskiego i gmin ościennych „To i owo na ludowo”. Organizatorem tego wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Grzybowej Góry. W tym dniu uczestnicy imprezy mogli na żywo obcować z kulturą świętokrzyskiej wsi. Widzowie mogli słuchać i bawić się przy muzyce ludowej i biesiadnej.


Na scenie wystąpiło 13 wykonawców: Grzybowianki i Grzybowianie z Grzybowej Góry, zespoły z Bliżyna: Sobótka, Kuźniczanki, Kapela Bliżej Serca i Wacław Pejas; Zagórzanki z gminy Łączna, zespoły z gm. Mirzec: Tychowianie, Osinianki, Dworzanie; Marcinkowianie z gminy Wąchock oraz 2 chóry Romano i Seniorites Malinki.

Każdy zespół wykonywał kilka utworów. Czas występu był przewidziany na 15 min. W repertuarze zespołów mogły występować piosenki i przyśpiewki, skecze i kawały o tematyce ludowej. KGW Grzybowianki zadbało o poczęstunek tradycyjnym jadłem. Każdy wykonawca otrzymał pamiątkowy podarunek, którym była ręcznie wykonana serweta oprawiona za szkłem z okolicznościową nalepką. Prezentacje trwały kilka godzin. Ostatnim punktem imprezy była zabawa pod chmurką, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Impreza sfinansowana była przez Urząd Gminy Skarżysko Kościelne, Starostwo Powiatowe oraz prywatnych sponsorów, między innymi Firmę Odzieżową Dana i Napoje Pierrot.

Jolanta Krupa
PZD Skarżysko Kamienna

Galeria: