19 Luty 2018    |    Arnold, Konrad, Marceli

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Święto Niezapominajki w Krasocinie

Święto Niezapominajki w Krasocinie12 maja 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niezapominajki. Obchody te zapoczątkował w 2002 roku redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski, pomysłodawca i autor audycji Ekoradio. Andrzej Zalewski zwrócił uwagę, że ekologia to nie tylko ochrona przyrody przez wielkie „O”, czyli rezerwaty, parki i pomniki przyrody. To także każde działanie, które możemy wykonać w codziennym życiu. Oszczędzajmy wodę, energię, nie śmiećmy, nie palmy ognisk w miejscach nieodpowiednich, to wszystko mieści się w przesłaniu Niezapominajki – w takich słowach ujął to Mariusz Turczyk z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.


Inicjatywa ta ma na celu promowanie walorów przyrodniczych naszego kraju oraz podkreślenie liczby gatunków występujących na terenie Polski. To doskonała lekcja przyrody, która uświadamia młodemu pokoleniu rolę natury w życiu każdego człowieka. Klub 4H ART TEAM przygotował dla uczniów quiz niespodziankę. Kilka dni wcześniej został również ogłoszony konkurs na najpiękniejszy strój niezapominajkowy wśród uczniów i nauczycieli. Jury miało trudne zadanie, ponieważ panie nauczycielki przygotowały się do naszego święta, ostatecznie zadecydował krótki test z wiedzy przyrodniczej. Najbardziej przypominała Niezapominajkę pani Anna Mietelska, która została doceniona przez jury skromnym upominkiem i bukietem kwiatów – oczywiście niezapominajek. Jury postanowiło wyróżnić panią Monikę Jamróz-Ziętal za zaangażowanie w promocję wiedzy o niezapominajce.

Pierwsze miejsce wśród uczennic zajęła Sandra Jackiewicz. Uczennica IIA, następnie Karolina Trybek z IIIC oraz Wiktoria Kowalczyk również z klasy IIA. Klubowicze 4H dziękują wszystkim za wspólną zabawę.

Beata Bartosik


Niezapominajki
Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.

Gdy się płynie łódką,
Śmieją się cichutko
I szepcą mi skromnie:
„Nie zapomnij o mnie”.

Maria Konopnicka

Galeria: