22 Luty 2018    |    Marta, Małgorzata, Piotr

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Tak działamy - Klub Edukacyjny 4H „Tarczek 24”

Tak działamy - Klub Edukacyjny 4H „Tarczek 24”Klub Edukacyjny 4H „Tarczek 24” bardzo pracowicie spędził wakacje. Mając na uwadze, że nasi członkowie są jednymi z najmłodszych klubowiczów dostosowywaliśmy nasze działania według zainteresowań dzieci skupionych wokół naszego klubu 4H i naszego stowarzyszenia, które założyliśmy z grupą fantastycznych osób, mających pomysł na działania w naszym regionie. Celem stowarzyszenia TARCZEK 24 jest prowadzenie działalności edukacyjnej i kulturalnej na rzecz dzieci i młodzieży. Bycie częścią organizacji 4H to dla nas wielka wartość.


Początki naszej działalności sięgają roku 2014, kiedy to powstał klub THR, zrzeszony w organizacji 4H i działający pod patronatem Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. W ramach jego działań prowadziliśmy głównie projekty ekologiczne i przyrodnicze. Od początku roku spotykamy się dwa razy w tygodniu na zajęciach języka angielskiego. Zajęcia są bezpłatne i prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dla uczniów II i IV klasy szkoły podstawowej. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, tym bardziej, że w trakcie nich słuchamy dużo piosenek i wykorzystujemy gry edukacyjne do utrwalania słówek. „Kiedy w piątek słońce świeci” wybieramy się na szlak. W lipcu przeszliśmy pasmo Jeleniowskie, natomiast we wrześniu trasę z Bodzentyna do Świętej Katarzyny. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do rozgrywek szachowych oraz RPG, a także budowy miasta z klocków Lego.

Nasze przygody wspierają m.in. Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze, Świętokrzyski Park Narodowy, Urząd Gminy Pawłów, Tygodnik Starachowicki, Wiadomości Rolnicze oraz ULKS Grot Bodzentyn, z którego pomocą poznajemy arkana łucznictwa i uczestniczymy w zawodach.

We wrześniu 2016 roku otworzyliśmy świetlicę wiejską, która stała się miejscem nauki i zabawy. Mamy teraz miejsce spotkań, które gromadzi również mieszkańców naszej miejscowości.

W 2017 roku zamierzamy prowadzić następujące projekty:

 • klub małego podróżnika,
 • j. angielski dla dzieci w wieku 7-10 lat,
 • zajęcia sportowe i rekreacyjne (łucznictwo, piłkarzyki, ping pong),
 • w krainie gier planszowych,
 • zajęcia kulinarne,
 • kącik kulturalny.

Zapraszamy wszystkich do podejmowania nowych wyzwań!

Jeśli chcecie dzielić się z nami Waszymi pomysłami na działania klubowe znajdźcie nas na facebooku: www.facebook.com/Tarczek


Galeria: