24 Luty 2018    |    Maciej, Bogusz, Modest

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

„Kaczka Dziwaczna” i „Na ślubnym kobiercu”

„Kaczka Dziwaczna” i „Na ślubnym kobiercu”Konkurs kulinarny i fryzjerski to już tradycja grudniowa w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej. Uczniowie klas fryzjerskich i gastronomicznych z okolicznych powiatów mogli zaprezentować swe umiejętności. Patronat nad wydarzeniem objął starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. W tym roku fryzjerzy tworzyli fryzury z tematyki „Na ślubnym kobiercu”, a kucharze przyrządzali smakowitą „Dziwaczną kaczkę”. W konkursie gastronomicznym wzięli udział uczniowie ze szkół z Starachowic, Radomia, Skarżyska i Kielc, a w konkursie fryzjerskim ucznie ze Starachowic i Skarżyska.


Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Skarżysku, Rada Rodziców Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej oraz osoby prywatne. Organizacją konkursu zajęli się Grażyna Rokita, Małgorzata Lech-Derlatka oraz Artur Szumielewicz, który bardzo ceni sobie zdrową, tradycyjną żywność. W skład jury oceniającego potrawy wchodziły: Anna Leżańska – Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Jolanta Krupa – Kierownik PZD Skarżysko-Kamienna ŚODR Modliszewice, Gabriela Król – właścicielka Gospodarstwa Agroturystycznego „Zagroda Królów”. Oceniano smakowitość, stopień trudności i pomysłowość, nakrycie stołu, estetykę i dekorację potraw oraz przestrzeganie zasad BHP przy przyrządzaniu potraw. Wybór był bardzo trudny, gdyż przygotowane potrawy z kaczki były na bardzo wysokim poziomie.

Nagrodzeni

I miejsce
za roladę z kaczki na puree ziemniaczanym z karmelizowanym burakiem
Dawid Mazurczak i Jakub Trojanowski
Niepubliczna Szkoła Zawodowa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

II miejsce 
za pierś z kaczki w sosie wiśniowym z nutą pomarańczy, puree z zielonego groszku z suszonymi pomidorami i sałatką z czerwonej kapusty 
Mateusz Nowak i Dariusz Pajor 
Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej

III miejsce 
Magdalena Pomorska i Małgorzata Drabik
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach


W skład jury oceniającego fryzury wchodziły: Katarzyna Bilska – Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego, Anna Kawalec – właścicielka Salonu Fryzjerskiego „Anna”w Skarżysku- Kamiennej, Mariusz Busiek – redaktor naczelny portalu Skarżysko24.pl.

W tym konkursie zwyciężyła Patrycja Sochacka z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej. Szkoła w Skarżysku Kamiennej wyposażona jest w nowoczesne pracownie kształcenia praktycznego do nauki zawodu, dzięki temu możliwa jest organizacja konkursu, który promuje szkoły i instytucje współpracujące ale najważniejsze, że mogą się tu kształcić przyszli kucharze i fryzjerzy. Dla nich konkurs to duże przeżycie ale zarazem lekcja doskonalenia swoich umiejętności.

Jolanta Krupa

Galeria: