21 Luty 2018    |    Eleonora, Feliks, Kiejstus

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Podsumowanie akcji dla Stasia Patrzałka

Podsumowanie akcji dla Stasia Patrzałka„Każdy ma coś, co może dać innym” – to słynne zdanie wypowiedziane kiedyś przez Barbarę Bush (żonę Georga H. W. Busha) przyświecało klubowiczom 4H w organizowaniu pomocy dla Stasia Patrzałka. Przypomnimy, że chłopiec cały czas walczy o życie. Zdiagnozowano u niego w trzeciej dobie życia nowotwór – siatkówczak obuoczny. Na chwilę obecną wiemy, że chłopiec obecnie przebywa już z rodzicami w Stanach Zjednoczonych. Jest pod opieką doktora Abramsona i ma szanse na całkowite wyleczenie. Niezwykle cieszy fakt, że liderzy i klubowicze 4H słynni ze swoich wolontariackich dokonań i tym razem nie zawiedli. Włączyli się w pomoc i zorganizowali wiele inicjatyw, angażując przy tym rodziców i społeczność lokalną. Efektem tych działań jest zebrana kwota 6563 zł, przekazana na ratowanie życia Stasia.


Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyszli z pomocą choremu chłopcu. Warto pamiętać, że pomagając innym, pomagamy także sobie, a każdy nawet najdrobniejszy gest, może zmienić czyjś świat.

Renata Gos
Wojewódzki Koordynator Klubów Edukacyjnych 4H
ŚODR Modliszewice

 


Klub 4H Biała Morwa


Klub 4H „Biała Morwa” działający w Szkole Podstawowej im. Ziemi Zawichojskiej w Zawichoście aktywnie włączył się do akcji charytatywnej na rzecz Stasia Patrzałka. W dniach od 17 do 25 listopada członkowie klubu wraz z uczniami klas IV, V, VI prowadzili „Kawiarenkę pod koniczynką”, w której można było kupić smakołyki przygotowane bądź ofiarowane przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Nikt nie przeszedł obojętnie obok kawiarenki, bowiem przepyszne produkty kusiły każdego, a świadomość, że kupując – pomagam, spowodowała, że na każdej przerwie ustawiała się ogromna kolejka. Cały dochód ze sprzedaży przekazaliśmy na konto Fundacji Rycerze i Księżniczki z dopiskiem „Darowizna dla Stasia”. Przez kilka dni udało nam się zebrać aż 1000 zł i 71 gr.


Słowa podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji. Nie udałoby się to bez wspaniałych darczyńców – nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły, bowiem do akcji włączyła się cała jej społeczność. Powodzenie naszej inicjatywy napawa optymizmem i pokazuje, że są wśród nas „dobrzy ludzie”. I to im mówimy DZIĘKUJEMY.

Mariola Garbacz

 


Klub 4H Groszki


Klub 4H GROSZKI rozumiejąc potrzebę niesienia pomocy w potrzebie dołączył do grona pomagających. Najmłodsi klubowicze z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie przekazali więc swoje niewielkie oszczędności na pomoc dla małego Stasia.

M. Knap

 


Klub 4H Jaworniczki z Dobiesławic


„Pomóżmy Stasiowi wyleczyć raka” – to hasło obiegło Polskę i zmobilizowało całą rzeszę ludzi do walki o życie i zdrowie maluszka z naszego województwa. Nic więc dziwnego, że i nasza społeczność z ochotą włączyła się do działania. Nie od dziś wiadomo, że lubimy pomagać. Organizacją akcji na terenie SSP Dobiesławice zajął się Klub 4H „Jaworniczki” Dobiesławice. Postanowiliśmy, że nie będzie to popularne zbieranie pieniędzy do puszek, ale aktywne zarabianie. Ogłosiliśmy więc zbiórkę zabawek, pluszaków, książek i gier, które będą fantami na loterii. Organizacją loterii zajęła się Jadwiga Woźniak wraz z wychowawcami klas. Równolegle dzieci wraz z panią Anną Machetą upiekły ciasteczka – pierniki i amoniaczki, w ich dekorację włączyła się pani Renata Leszczyńska oraz panie Urszula Kieljan i Małgorzata Jędrzejczyk. Na kiermasz słodyczy trafiły także mufinki przygotowane przez panią Izabelę Terpińską oraz orzeszki upieczone przez mamę jednego z klubowiczów – panią Justynę Bąk. Cele imprezy oraz sposób jej organizacji rozpropagowaliśmy wśród uczniów i rodziców. Finał akcji zaplanowaliśmy na dzień 8 listopada 2016 r. Impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Na loterię przygotowaliśmy 160 zabawek i całą górę ciastek. Ruch był ogromny, bo i nasza loteria była nietypowa. Nie było losów przegranych, więc każdy kto kupił los, mógł odejść zadowolony. Wszystkie losy i ciasteczka zostały sprzedane błyskawicznie. Na koniec odbyło się komisyjne liczenie pieniędzy. Ze sprzedaży ciastek, losów oraz dobrowolnych datków uzyskaliśmy kwotę 2000 złotych. Pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji finansującej leczenie.


Stasiowi Patrzałkowi wszyscy klubowicze oraz liderzy i cała społeczność szkolna życzą szybkiego powrotu do zdrowia!


Kazimiera Lis

Anna Macheta
Jadwiga WoźniakKlub 4H Mała Gwiazdka przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie


Od początku pragnęliśmy dołączyć do wolontariatu pomagającemu Stasiowi. Kiedy nasi rodzice dowiedzieli się, że chcemy piec cista i ciasteczka, a następnie sprzedawać je na przerwach w szkole, postanowili nam pomóc. I wtedy się zaczęło... Codziennie rano mieliśmy dostawę pysznego, świeżutkiego, domowego ciasta, które było rozchwytywane przez nasze szkolne koleżanki i kolegów. Przedsięwzięcie to nazwane zostało nawet „bitwą o ciasto”. Oczywiście każdy zwolennik babeczek z makiem, czy placka z owocami miał pełną świadomość tego, iż każdy jego kawałeczek to kolejna złotówka dla małego Stasia.


Oprócz funduszy pochodzących ze sprzedaży słodkości, prowadziliśmy również regularną zbiórkę datków wrzucanych do specjalnie przygotowanej puszki. Cała nasza kampania poprzedzona została oplakatowaniem szkoły wizerunkami Stasia wraz z krótką informacją o jego chorobie. Łącznie uzbieraliśmy kwotę 800 zł, która wpłaciliśmy na konto FUNDACJI RYCERZE I KSIĘŻNICZKI. 

Małgorzata Blautt
Pelagia Ślęzak
klubowicze i rodzice z Czostkowa

 


Klub 4H Kornelki z Niestachowa


Przez dwa tygodnie w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Niestachowie miały miejsce warsztaty świąteczne. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z uczniami, rodzicami, panią dyrektor i nauczycielami wykonywali różnego rodzaju dekoracje bożonarodzeniowe: bombki, stroiki, choinki, bałwanki, anioły. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem, precyzją i uśmiechem na twarzy wycinali, sklejali i upinali wielobarwne wstążki, kolorowy flausz, szyszki, by uzyskać oczekiwany efekt. 16 grudnia odbył się Kiermasz ręcznie wykonanych prac. Przyciągnął on wielu gości i miłośników pięknych, niepowtarzalnych ozdób świątecznych. Wśród kupujących znaleźli się m.in. pan burmistrz Dariusz Meresiński wraz z małżonką oraz były dyrektor Szkoły Podstawowej w Niestachowie pan Jan Grzegorz Widłak. Wspólne przedsięwzięcie przyniosło zaskakujące efekty. Kwota 1266,00 zł, którą zebrano zostanie przeznaczona na Stasia Patrzałka. Mamy nadzieję, że Kiermasz wpisze się w tradycję naszej wspólnoty i będzie początkiem kolejnych działań integrujących mieszkańców. Wszystkim, którzy wspomogli akcję w Niestachowie ogromnie dziękujemy.

Elżbieta KasperekKlub 4H Orliki z Mieczyna


Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieczynie po zapoznaniu się z sytuacją Stasia Patrzałka ze Staszowa przystąpili z życzliwością do działania. Wiadomość została zamieszczona na gazetkach w różnych miejscach w szkole. W każdej klasie nauczyciele zapoznali uczniów z prośbą Stasia i wspólnie podjęli decyzje, w jaki sposób będą organizowali pomoc. Spośród wielu pomysłów zrealizowano kiermasz książek, wspomagając w ten sposób również czytelnictwo w szkole. Na wyróżnienie zasługuje też zorganizowanie akcji zdrowego odżywiania poprzez przygotowanie wspólnie z rodzicami zdrowych kanapek dla uczniów naszej szkoły. Wspieranie prowadzono także podczas zabawy andrzejkowej. Wszystkie działania na ten wzniosły cel były zorganizowane w naszej szkole w myśl „pożyteczne z przyjemnym”. Dochody w kwocie 200 złotych z akcji w całości postanowiono przeznaczyć na pomoc dla Stasia.


Lidia Siwek
Klub 4H Perełki z Grzymałkowa


Klub 4H przy Zespole Szkół w Grzymałkowie dokonał zbiórki pieniężnej wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły i uzyskał łączną kwotę 646,62 zł. Kwotę tą przekazaliśmy w dniu następnym na konto Fundacji Rycerze i Księżniczki dla Stasia Patrzałka. Cieszymy się, że dołożyliśmy własną cegiełkę do inicjatywy.

Barbara Kolus 
Anna Cieślicka

 


Klub 4H Bejsce


Rodzice, uczniowie i nauczyciele Samorządowej Szkoły Podstawowej im. gen. Franciszka Kamińskiego w Bejscach włączyli się w akcję na rzecz Stasia Patrzałka. Przejęci sytuacją Stasia postanowiliśmy mu pomóc. Rodzice i nauczyciele upiekli ciasto, a klubowicze zorganizowali kiermasz, podczas którego sprzedawali ciasteczka i zbierali pieniądze. Dzięki empatii i wrażliwości naszych uczniów mogliśmy przekazać na konto Fundacji Rycerze i Księżniczki 650 zł. Zawsze chętnie bierzemy udział w akcjach charytatywnych, a wolontariat nie jest nam obcy.

Renata Stankiewicz, Renata Wójcik oraz klubowicze i rodzice z Bejsc