24 Luty 2018    |    Maciej, Bogusz, Modest

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Indianę 2013 wspomnijmy raz jeszcze

Indianę 2013 wspomnijmy raz jeszczeKto z klubowiczów 4H śledził wydarzenia ostatnich miesięcy w Stanach Zjednoczonych, mógł za sprawą serwisów informacyjnych na chwilę powrócić do roku 2013 i pobytu naszych przedstawicieli w stanie Indiana. Otóż okazuje się, że goszczący nas ówczesny gubernator Indiany Mike Pence zostanie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych – drugim, najważniejszym politykiem w USA.


Mike Pence zaprosił nas do ratusza w Indianapolis (stolicy Indiany). Był bardzo radosny, dopytywał o działania 4H w naszym kraju i województwie. Interesowała go również nasza współpraca międzynarodowa z Ruchem 4H w Indianie. Poznaliśmy jego współpracowników, oglądaliśmy ogromny gabinet, a przede wszystkim dużo rozmawialiśmy. Chwalił nasz angielski i obiecał, że w wolnych chwilach poczyta więcej informacji o naszym kraju.

Nasza podróż z 2013 roku była tematem zainteresowania prasy. W listopadzie bieżącego roku ukazały się w Polska The Times, Echu Dnia i Echu Koneckim informacje o naszym niecodziennym spotkaniu (www.polskatimes.pl).

Renata Gos

Galeria:


Zdjęcia: Marzena Kądziela