21 Luty 2018    |    Eleonora, Feliks, Kiejstus

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Zapraszamy na szkolenia do naszego Ośrodka

Zapraszamy do współpracy z naszym OśrodkiemW dzisiejszych czasach o sukcesie w dużej mierze decyduje wiedza. Zdobycie wiedzy, umiejętności czy uprawnień warunkuje też uczestnictwo rolników w wielu programach pomocowych. Zima to dobry okres dla organizacji szkoleń rolniczych. Rolnicy są już po sezonie produkcyjnym i przed nowym okresem intensywnych prac polowych. Warto ten czas wykorzystać na szkolenia rolnicze organizowane przez nasz Ośrodek i inne instytucje. Jak pokazuje praktyka, właściciele najlepszych gospodarstw ekologicznych chętnie uczestniczą w szkolenia organizowanych w naszym województwie i województwach ościennych.


27 stycznia 2017 roku wraz z grupą rolników ekologicznych uczestniczyliśmy w takim szkoleniu organizowanym przez grupę producentów KLASA w Końskowoli. Grupa KLASA specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości owoców i warzyw. W ofercie posiada szeroki asortyment produktów świeżych, mrożonych przeznaczonych do konsumpcji bezpośredniej oraz przemysłu przetwórczego. Na szkoleniu prezentowano prognozy rozwoju rynku produktów ekologicznych, nowe środki do produkcji oraz działania Grupy Producentów KLASA na najbliższy rok. Grupa zamierza pomóc rolnikom w zaopatrzeniu w środki produkcji, powiększa swoją służbę surowcową i doradczą. Wielu rolników wykorzystało szkolenie do wymiany doświadczeń z zakresu produkcji ekologicznej i organizacji zaopatrzenia w środki produkcji (nawozy, środki ochrony czy sadzonki).

Nasz Ośrodek w okresie zimowym organizuje kilkaset szkoleń dla rolników.

Dokładny terminarz szkoleń znaleźć można w naszej Bazie szkoleń i pokazów.


Nasi doradcy chętnie poprowadzą lub pomogą w organizacji szkolenia z zakresu rolnictwa ekologicznego – wystarczy zgłosić taka potrzebę – telefonicznie pod nr tel. 507 111 241 lub mailowo: ekologia@sodr.pl.

Marian Szałda
Koordynator Sekcji Ekologii i Ochrony Środowiska
ŚODR Modliszewice