19 Luty 2018    |    Arnold, Konrad, Marceli

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Świętokrzyscy ekolodzy wyróżnieni w konkursie na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”

Świętokrzyscy ekolodzy wyróżnieni w ogólnokrajowym konkursie na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne”W dniach 13-15 października 2017 roku w Łodzi odbyła się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VI edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. W przeddzień targów odbyła się również konferencja pt. "Upowszechniania wiedzy w zakresie systemów jakości żywności”, której organizatorem było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. W jej trakcie obyło się również podsumowanie X edycji ogólnopolskiego konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” 2017.


Do finału krajowego zgłoszono 29 gospodarstw w dwóch kategoriach – „Ekologia – środowisko” – 15 gospodarstw oraz „Ekologiczne gospodarstwo towarowe” – 14 gospodarstw. Komisja oceniająca gospodarstwa finalistów krajowych przyznała w każdej kategorii miejsca od 1. do 3. oraz po jednym wyróżnieniu.

Bardzo miło nam poinformować, że wyróżnienia w konkursie zdobyły dwa gospodarstwa z naszego województwa – w kategorii „Ekologia i środowisko” wyróżnienie otrzymali Elżbieta i Bogdan Chara z powiatu staszowskiego, a w kategorii „Ekologiczne gospodarstwo towarowe” Agata Piechota z powiatu włoszczowskiego. Naszym gospodarzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Laureaci konkursu „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” 2017

W kategorii „Ekologia – środowisko”

I miejsce i nagrodę w wysokości 8000 zł brutto otrzymała Kamila Kasperska z województwa lubuskiego

II miejsce i nagrodę w wysokości 6500 zł brutto otrzymał Kazimierz Jochymek z województwa dolnośląskiego

III miejsce i nagrodę w wysokości 5000 zł brutto otrzymał Zdzisław Cylwa z województwa podlaskiego


Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 3000 zł brutto otrzymali Elżbieta i Bogdan Chara z województwa świętokrzyskiego,
powiat staszowski


W kategorii „Ekologiczne gospodarstwo towarowe”

I miejsce i nagrodę w wysokości 8000 zł brutto otrzymali Piotr i Barbara Banaś z województwa lubelskiego

II miejsce i nagrodę w wysokości 6500 zł brutto otrzymał Roman Gorzkowski z województwa mazowieckiego

III miejsce i nagrodę w wysokości 5000 zł brutto otrzymali Anna i Rafał Dendek z województwa wielkopolskiego


Wyróżnienie i nagrodę w wysokości 3000 zł brutto otrzymała Agata Piechota z województwa świętokrzyskiego,
powiat włoszczowski


Poza nagrodami pieniężnymi zwycięzcy etapu krajowego otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi .Po zakończeniu podsumowania konkursu wszystkich uczestników konkursu, gości Konkursu zaproszono na degustacje produktów ekologicznych.

NATURA FOOD i beECO to imprezy o ugruntowanej pozycji, na które cała branża czeka z niecierpliwością. Tegoroczna edycja to blisko 350 wystawców z Polski, Czech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Litwy, Białorusi, Szwecji czy Ukrainy – oferujących szeroką gamę ciekawych produktów i rozwiązań, które są znane konsumentom oraz takich, które dopiero co pojawiły się na rynku. Każdy odwiedzający Targi, który związany jest zawodowo z branżą biożywności i produktami ekologicznymi miał szansę nawiązać nowe kontakty biznesowe, odbyć spotkania branżowe oraz poszerzyć swoją wiedzę uczestnicząc w bogatym programie wydarzeń.

Ekologiczna żywność, ekologiczne produkty codziennego użytku i ekologiczny styl życia na stałe wpisały się w naszą codzienność. Podążanie trendem eko to już nie tylko moda, ale konieczność, wynikająca z idei zrównoważonego rozwoju czy dbałości o zdrowie i środowisko naturalne. Dlatego Targi to również szereg wydarzeń towarzyszących, skierowanych do miłośników zdrowego stylu życia, pasjonatów gotowania, osób borykających się z problemem alergii, czy też wszystkich, którzy zamierzają podjąć wyzwanie życia w stylu eko. Targi te to miejsce dla wszystkich, którym nie jest obca maksyma „jestem tym co jem, jak żyję i co mnie otacza”.


Andrzej Podkowa

PZD Staszów

Galeria: