18 Luty 2018    |    Konstancja, Maksym, Bernadeta

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w Kielcach

III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w KielcachPodczas III Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w Kielcach, które odbyły się w Kielcach w dniach 21-22 listopada 2017 roku, na stoisku Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przygotowano punkt informacyjno-promocyjny Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Dla Sieci była to doskonała okazja, aby zaprezentować swoją działalność wśród producentów owoców i warzyw oraz firm branży ogrodniczej.


Targi oferowały producentom najświeższą wiedze, konsultacje z ekspertami oraz prezentacje najnowszych technologii i maszyn. W ich trakcie zaprezentowało się ok. 100 firm z branży ogrodniczej. Wystawcy przedstawili najnowsze produkty swoich firm: ciągniki, kombajny do zbiorów owoców i warzyw, opryskiwacze, maszyny pakujące, myjki do warzyw, platformy sadownicze i wiele innych. Były też nawozy, biostymulatory, środki ochrony roślin oraz inne preparaty.

Ważnym punktem w programie dwudniowych targów była Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Specjaliści Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Państwowego Instytutu Badawczego poruszyli kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18. Prof. Eberhard Makosz, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych, mówił o unijnym rynku jabłek. Ministerialni eksperci przedstawili inicjatywy podejmowane na rzecz regulacji i wsparcia sektora owoców i warzyw. Poruszone zostały również tematy zagospodarowania jabłek przemysłowych, bieżącej sytuacji polskich sadowników na rynku światowym oraz mówiono o szansach i zagrożeniach dla polskich producentów owoców i warzyw.

Izabela Niedobit

Galeria: