18 Luty 2018    |    Konstancja, Maksym, Bernadeta

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

27. Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu – nowoczesne rozwiązania w sadownictwie

27. Spotkanie Sadownicze w Sandomierzu – nowoczesne rozwiązania w sadownictwieW dniach 31 stycznia i 1 lutego 2018 roku w Sandomierzu odbyło się już po raz 27. Spotkanie Sadownicze. Jest to największa i najstarsza impreza branży ogrodniczej w tej części kraju. Podobnie jak w latach ubiegłych spotkanie skupiło ponad tysiąc zainteresowanych nowoczesnym sadownictwem producentów z rejonu południowo-wschodniej Polski oraz doradców, specjalistów i wystawców z branży ogrodniczej. Podczas spotkania producenci mieli możliwość zapoznania się z nowymi środkami do produkcji, innowacyjnymi technologiami, jak również poszerzyć swoją wiedzę, wymienić doświadczenia oraz nawiązać nowe kontakty.


W ramach spotkania sadowniczego odbył się cykl wykładów prowadzonych przez specjalistów krajowych i zagranicznych oraz ekspozycja maszyn, sprzętu dla sadownictwa i firm usługowych. Wiodącymi tematami wykładów były ceny jabłek, przechowywanie w bieżącym sezonie, produkcja czereśni, ekologiczna uprawa owoców oraz uprawa roślin jagodowych. W panelu „Razem czy osobno” poruszymy tematy związane grupami producenckimi.

Wśród wystawców swoją obecność zaznaczył również nasz Ośrodek w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu przygotowując stoisko informacyjno-promocyjne naszej Sieci. Była to bardzo dobra okazja do promocji jej działań, przedstawienia celów, zadań oraz planowanych przedsięwzięć uczestniczącym w spotkaniu rolnikom, producentom i przedstawicielom firm branżowych. Ważną część stanowiło również doradztwo dotyczące działania „Współpraca”, na które jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie najprawdopodobniej nabór, i które jak wiemy, w roku ubiegłbym cieszyło się dużym zainteresowaniem beneficjentów. Pytano przede wszystkim o wysokość możliwego do uzyskania wsparcia, jakich działań może ono dotyczyć, kto może je otrzymać oraz jakie są wymagania formalno-prawne.


Izabela Niedobit

Galeria: