21 Luty 2018    |    Eleonora, Feliks, Kiejstus

menu górne

 • ASF

  UWAGA! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ

 • SIR

  Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

 • Hotele SODR

  Nasze hotele w Modliszewicach i Sandomierzu zapraszają

 • Zapraszamy do SODR

  Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach zaprasza 

Zapraszamy do konkursu "Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego" 2015

W bieżącym roku Fundacja WWF Polska organizuje kolejną edycję konkursu "Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego". Jego celem jest wyróżnienie najlepszych rolników "przyjaznych Morzu Bałtyckiemu" oraz najlepszych praktyk rolniczych stosowanych w ich gospodarstwach, które przyczyniają się do zmniejszenia odpływu azotanów i fosforanów z gospodarstw do wód. Praktyki takie zmniejszają zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego pochodzenia rolniczego i ograniczają zjawisko zakwitów glonów.
Konkurs skierowany jest do rolników z całego obszaru Polski (etap krajowy) oraz ośmiu pozostałych krajów leżących nad Bałtykiem (etap międzynarodowy). Główna nagroda w konkursie, dla zwycięzcy etapu międzynarodowego – obejmującego kraje położone nad Bałtykiem – wynosi 10 000 euro. Ponadto, zwycięzcy polskiej edycji konkursu otrzymają nagrody w wysokości 1 000 euro za I miejsce, 500 euro za II miejsce oraz 300 euro za III miejsce. Wyróżnione gospodarstwa otrzymają certyfikaty, które poświadczą o ich pro-ekologicznym profilu.

Zgłoszenia, które otrzymaliśmy w minionym roku w Polsce były na bardzo wysokim poziomie i świadczyły o znacznym zaangażowaniu uczestników konkursu w ochronę środowiska. W tym roku chcielibyśmy również zachęcić do udziału w konkursie rolników, którzy mogą stanowić przykład przyjaznego morzu gospodarowania substancjami odżywczymi. Do praktyk rolniczych przyjaznych środowisku morskiemu należą m.in.: stosowanie odpowiednio dobranej ilości nawozów naturalnych (obornik, kompost), płytka orka, strefy buforowe, oczka wodne, uprawa bezpłużna i inne.

Zgłoszenie do konkursu jest bardzo proste. Wystarczy, że osoba spełnia kryteria konkursowe i wypełniony formularz zgłoszeniowy (w wersji elektronicznej lub papierowej) prześle na adres WWF Polska do 30 kwietnia 2015 r. (załączniki).

WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Działając od ponad 50 lat w ponad 150 krajach, WWF przyczynił się do ochrony wielu ginących gatunków zwierząt oraz cennych przyrodniczo miejsc na świecie.


Więcej na stronie:
http://www.wwf.pl/co_robimy/morza_oceany_glowna/czysty_baltyk/konkurs_rolnik/

Kontakt:

WWF Polska
ul. Mahatmy Gandhiego 3
02-645 Warszawa
tel.: (22) 849 84 69 wew. 300
tel. kom.: 601 851 423

W razie pytań prosimy o kontakt: rolnikroku@wwf.pl