Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie

Strona główna/Informacje branżowe/Produkcja zwierzęca

Produkcja zwierzęca

Znaleziono wiadomości: 4.

 • Dlaczego ograniczenie stosowania antybiotyków w p 2018-03-20

  Dlaczego ograniczenie stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej jest takie ważne?

  Zapewne większość z nas słyszała o superbakteriach (opornych na działanie powszechnie stosowanych antybiotyków) wywołujących u ludzi trudnych bądź niemożliwych do wyleczenia chorób, które często kończą się śmiercią osoby zarażonej. Kiedyś będące jedynie czarnym snem naukowców dziś stają się faktem!

  Dlaczego ograniczenie stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej jest takie ważne?
 • Będzie łatwiej pozyskiwać mięso na użytek wł 2018-02-08

  Będzie łatwiej pozyskiwać mięso na użytek własny

  W resorcie rolnictwa trwają obecnie prace nad uproszczeniem zasad dotyczących uboju zwierząt w gospodarstwie na użytek własny. Chodzi głównie o ułatwienia w zdobywaniu kwalifikacji przez osoby, które będą dokonywać takiego uboju. Ministerstwo rolnictwa uznało dotychczasowe przepisy za zbyt restrykcyjne i zaproponowało ich zmianę.

  Będzie łatwiej pozyskiwać mięso na użytek własny
 • 2018-01-29

  Sejm zaostrzył kary za znęcanie się nad zwierzętami!

  Sejm przyjął nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Jej głównym założeniem jest zaostrzenie kar dla osób stosujących przemoc lub zabijających zwierzęta z premedytacją. Ustawa stanowi, że za uśmiercanie lub znęcanie się nad zwierzętami grozić mają teraz trzy, a nie jak dotychczas dwa lata więzienia. Wzrosły też sankcje za znęcanie nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Za czyny te górna granica kary wyniesie

  Sejm zaostrzył kary za znęcanie się nad zwierzętami!
 • Narodowy Dzień Świni (NDS) 2018-01-08

  Narodowy Dzień Świni (NDS)

  To konferencja stworzona dla hodowców i producentów trzody chlewnej w Polsce przez hodowców i dla hodowców. Ma odpowiadać na podstawowe problemy i zagadnienia, z którymi zmaga się współczesny sektor trzody chlewnej w Polsce i stanowić platformę do wymiany doświadczeń między hodowcami, specjalistami i przedstawicielami firm.

  Narodowy Dzień Świni (NDS)
do góry